20
ЧЕР
2017

Цікаві факти про фільм «Трансформери»!

Напередодні прем'єри фільму «Трансформери: Останній лицар» ми зібрали цікаві факти з історії цього бренду: від випуску першої іграшки у 80-х роках до того моменту, як Майкл Бей погодився стати режисером першої частини кінофраншизи.
 
Кадр з фільму «Трансформери: Останній лицар»
  • Предки сучасних роботів-трансформерів вперше з'явилися на прилавках магазинів у 1980 році в Японії - компанія TakaraTomy представила громадськості серію іграшок Microman і Diaclone. Перші Трансформери могли перетворюватися в різну техніку та предмети. У 1983-му на спеціалізованій виставці на іграшки звернув увагу голова компанії «Хасбро» Джордж Данс і запропонував японцям співпрацю, а згодом права на поширення роботів на території США були передані цій компанії. Разом з видавництвом «Marvel» була придумана нова історія: дві ворогуючі між собою фракції роботів - Автоботи і Десептикони. Ідея втілилася в коротку серію коміксів.
     
  • До виходу на екрани фільмів кіносерії «Трансформери», компанія «Хасбро» для просування своїх іграшок на ринку використовувала досить незвичну рекламну модель. Найчастіше випуск тієї чи іншої сувенірної продукції сприяє залученню уваги аудиторії, наприклад, до коміксів або мультсеріалів. У «Хасбро» ж, навпаки, коміксами і мультсеріалами привертали увагу до нових іграшок.
     
  • З 1984 року по теперішній час «Хасбро» випустила на екрани більше 20 мультсеріалів і повнометражних мультфільмів про Трансформерів. У 2007-му відбулася прем'єра першої частини майбутньої кіносерії «Трансформери» Майкла Бея: чотири фільми - «Трансформери», «Трансформери: Помста полеглих», «Трансформери: Темний бік Місяця» і «Трансформери: Час вимирання» - в світовому прокаті заробили майже $3,8 млрд. Фантастичний екшн «Трансформери: Останній лицар», який вийде у прокат 22 червня, не стане заключним для цієї історії: студія «Paramount» вже оголосила, що попереду глядачів чекають ще як мінімум три фільми.
     
  • За багато років «Хасбро» так і не визначилося з єдиною версією появи на світ Трансформерів. За одними даними, своїм народженням вони зобов'язані гігантському єству -  Праймусу. Багато тисяч років тому Праймус вступив в епічну битву з іншим гігантським роботом - Юнікроном і виграв її. Праймус став планетою Кібертрон, а неактивний Юнікрон перетворився в одну з її супутників. За іншими даними, Трансформерів створила високорозвинена раса Квінтессонів: одні роботи використовувалися ними в якості будівельників і робітників, а інші воювали один з одним на арені. Спочатку Квінтессони не хотіли наділяти їх інтелектом, але після відкриття ними потужного джерела енергії - Енергону, під впливом його випромінювання, роботи еволюціонували і перетворилися в сучасних автоботів і десептиконів. Схоже, що саме ця версія розглядатиметься в якості основи у фільмі «Трансформери: Останній лицар».
     
  • Крім мультсеріалів, мультфільмів, коміксів і повнометражних фільмів, «Хасбро» з 1985 року почала випускати ігри про Трансформерів. До 1998 року були опубліковані лише три гри, які не здобули популярності у аудиторії через відсутність в них виразного сюжету. До прем'єри екшна «Трансформери» (2007) «Хасбро» випустила гру «Трансформери: Гра», що частково повторювала сюжет кінокартини. Потім були ігри до фільмів «Трансформери: Помста полеглих» і «Трансформери: Темний бік Місяця», які геймери так само не оцінили. Після шквалу критики, що обрушилася на виробників, в 2010 році була опублікована гра «Трансформери: Битва за Кібертрон», в якій автори попрацювали над сюжетом, персонажами і місіями. І вона, на подив, шанувальникам Трансформерів припала до душі.
Кадр з гри «Трансформери: Битва за Землю»
  • Загальна кількість створених компанією «Хасбро» іграшок вже перевищила п'ять сотень - кожна з них хоча б раз з'являлася в тих чи інших мультсеріалах, а також на сторінках коміксів. Логіка керівництва «Хасбро» така: дитина бачить конкретного робота по телевізору і вмовляє своїх батьків його купити. Багато дорослих критикували «Хасбро» за зайву «комерціалізірованность» бренду. Щоб діти «переключилися» на нових роботів, було прийнято рішення просто вбити головних героїв цієї історії: жертвою такого підходу став, в тому числі, і Оптимус Прайм, замінити якого був покликаний робот Родаймес Прайм. З плином часу стало ясно, що діти дуже прив'язані до найперших Трансформерів, тому такі сюжетні ходи сприймають вкрай негативно і через це аж ніяк не ведуть батьків в магазин «Хасбро» за черговим роботом.
     
  • Майкл Бей - незамінний режисер п'яти фільмів кіносеріі «Трансформери» - вже кілька разів відмовлявся знімати продовження історії. Правда, з якихось причин він весь час передумував. Напередодні прем'єри екшна «Трансформери: Останній лицар» Бей заявив, що тепер він точно йде з поста режисера. За його словами, «Трансформери» сильно вимотують - за минулі десять років він сильно втомився від такого непомірного навантаження. Цікаво, що, коли йому в 2005 році компанія «Хасбро» запропонувала зайнятися екранізацією своєї історії, Бей спочатку відмовився. Як пояснив режисер в одному з інтерв'ю, ця ідея здалася йому досить дурною. Лише згадавши своє ставлення до фільму «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега», який став згодом хітом, він підписав договір зі студією.
     
  • З самого першого фільму автори незмінно роблять ставку на незначні, здавалося б, деталі: за словами продюсера всіх фільмів кіносеріі Лоренцо Ді Бонавентурі, трансформація кожного робота була прорахована математично. Уважні глядачі легко можуть переконатися в цьому самі: коли трансформер перетворюється в автомобіль, усі його складові частини залишаються на місцях. Тому у фільмі «Трансформери» (2007) глядачам дуже детально показують момент першого перетворення Оптимуса Прайма з вантажівки у робота.
Кадр з фільму «Трансформери: Останній лицар»
  • Головна героїня фільму «Трансформери: Останній лицар» - дівчинка Ізабелла, яка виросла в прийомній сім'ї на Кубі. Її єдиним другом був маленький робот-трансформер Сквікс, що перетворюється в допотопний моторолер. Про роль Ізабелли в майбутній війні проти загарбників Землі відомо мало, але вона заодно з Єгером (персонажем Марка Волберга з фільму «Трансформери: Епоха винищення»), а це означає, що разом вони точно доставлять проблем ворогам Автоботов. Попередня частина кіносеріі - четверта за рахунком - закінчується на тому, що Оптимус Прайм відправляється у відкритий космос, щоб відшукати там Творців і передати їм послання. Судячи з усього, його подорож закінчується довгоочікуваною зустріччю.
     
  • Згідно з даними статистики, в кожному новому фільмі кіносеріі «Трансформери» Майкл Бей і його команда знищують близько 500 автомобілів, в тому числі і дорогих суперкарів. За десять років, що минули з моменту виходу на екрани першого фільму, в середньому було знищено трохи більше 2,5 тисяч машин. За цим показником «Трансформери» легко обходять кіносерію «Форсаж», на зйомках восьми фільмів якої було знищено всього біля 1,5 тисяч автомобілів.
Нагадаємо, що прем'єра нової частини пригод - «Трансформери: Останній лицар» на екранах вже за декілька днів - 22 червня!
 

#####