11
ЛИП
2015

Дункан Джонс зніме фільм своєї мрії

Дункан Джонс повернеться до проекту мрії, до релізу «Варкрафта»

Одинадцять місяців залишилося до релізу стрічки «Варкрафт», але Дункан Джонс не збирається сидіти склавши руки. У перерві постановник планує зняти незалежний науково-фантастичний нуар Mute, який він готував ще в 2009-му.
 
На фото: Дункан Джонс

Стрічка анонсувалася кінематографістом після релізу його дебютного «Місяця 2112», що як омаж «біжить по лезу». Джонс надихався атмосферою роботи Рідлі Скотта, але при цьому збирався розвивати і власні ідеї. У 2011-му Дункан змушений був відмовитися від проекту. Однією з причин тому послужила негативна реакція на ранній варіант сценарію, котрий якимось дивним чином
просочився в мережу.
 
Зйомки фільму «Варкрафт»

«Багато хто не зрозумів, що це фантастика, - пояснювався тоді режисер. - Ідея полягала в тому, щоб зняти фільм, чиї події могли відбуватися в будь-якій епосі, але вони розгортаються саме в майбутньому. Було дуже складно пояснити людям, чому треба знімати так, а не інакше. Мене запитували, чому не можна перенести сюжет у наш час. Не можна тому, що атмосфера відіграє дуже важливу роль».

 
Кадр з фільму «Варкрафт»

У центрі оповідання Mute, дія якого розвивається у футуристичному Берліні, повинен був опинитися німий бармен, який відправляється на пошуки зниклої подружки. Лиходіями в історії виступали двоє комедіантів. Втім, невідомо, що залишилося в тексті від первинної задумки. Над сценарієм Дункан трудився разом з Майком Джонсоном.

 
Кадр з фільму «Місяць 2112»

Протягом декількох років після закриття проекту постановник у співпраці з Dark Horse і Гленном Фабрі готував графічний роман на основі Mute, але схоже, що він вийде все-таки пізніше картини. Джонс впевнений, що вкладеться в 11 місяців, що передують релізу «Варкрафта» у червні 2016-го. За словами творця «Вихідного коду», у нього було приблизно стільки ж часу на зйомки «Місяця».

 
Джерело: kinopoisk.ru
Переклад: kinobox.in.ua
#####