14
ИЮЛ
2015

Marvel: від гіршого до кращого

Всі фільми Marvel від гіршого до кращого

Комікси Marvel давно стали матеріалом для успішних блокбастерів, один з яких, «Месники», посідає третю сходинку в рейтингу найкасовіших фільмів всіх часів, поступаючись тільки «Аватару» і «Титаніку». А зараз пропонуємо переглянути рейтинг фільмів за коміксами Marvel. У цьому списку в порядку від гіршого до кращого розподілилися всі Люди-павуки, Блейди, Карателі, Шибайголови, Говард-качки, Месники і Фантастичні четвірки.
 

#1. Отже, оцінку «незадовільно» отримують фільми:
  1. «Капітан Америка» (1990) IMDb: 3,3 / 10
  2. «Лісовик: Природа страху» (2005) IMDb: 4,1 / 10
  3. «Примарний вершник» (2007) IMDb: 5,2 / 10
Якщо ви не фанат сучасних блокбастерів про Кепа, то майте на увазі: зараз вони на голову вище «Капітана» 1990 року. У кінотеатрах США він так і не вийшов, але подекуди у світі його все-таки показали. Герої в ньому вийшли ще нічого, тільки от Червоний Череп виявився чомусь італійцем. Фільм не сприймається як єдине ціле, при цьому він перевантажений непотрібними деталями, а діалоги просто жахливі.
 
Кадр з фільму «Капітан Америка» 1990 року

Лісовик (або Чудовище) - не найпопулярніший марвеловский персонаж. Спочатку він задумувався як учений, який став рослиною-чудовиськом. В Америці фільм вийшов на каналі SyFy, а по світу - в деяких кінотеатрах Азії та Африки. Зйомками керував режисер малоуспішного «Газонокосаря» Бретт Леонард. Набрані в акторський склад австралійці показали слабку гру, а сам Лісовик просто смішний. Сюжет надмірно закручений і рясніє кліше, до того ж позбавлене розуму, але почуття істота-емпат, яка має почуття показана монстром-вбивцею. Навіть якось прикро.
 
Кадр з фільму «Лісовик: Природа страху» 2005 року

Ніколас Кейдж - давній фанат коміксів. Але з «Вершником» якось не зрослося: можливо, Марку Стіву Джонсону не потрібно знімати супергеройське кіно. Кейдж, коли його герой постає в людській подобі, буквально засинає, а перетворюючись на демона, персонаж взагалі втрачається: замість обличчя видно тільки халтурно комп'ютерна маска. Актори особливо не стараються, а виконавець ролі Блекхарта Вес Бентлі в цей час, кажуть, більше думав про наркотики. Тон оповіді то похмурий, то пошлий. На щастя, Джонсон поки більше не виявляв бажання знімати кіно за коміксами.
 
Кадр з фільму «Примарний вершник» 2007 року

#2. У число «трієчників» увійшли:
  1. «Фантастична четвірка» (1994) IMDb: 3,9 / 10
  2. «Примарний вершник: Дух помсти» (2012) IMDb: 4,3 / 10
  3. «Говард-качка» (1986) IMDb: 4,5 / 10
  4. «Електра» (2005) IMDb: 4,8 / 10
  5. «Шибайголова» (2003) IMDb: 5,3 / 10
  6. «Каратель» (1989) IMDb: 5,6 / 10
  7. «Фантастична четвірка: Вторгнення Срібного Серфера» (2007) IMDb: 5,6 / 10
  8. «Фантастична четвірка» (2005) IMDb: 5,7 / 10
  9. «Блейд: Трійця» (2004) IMDb: 5,9 / 10
  10. «Каратель: Територія війни» (2008) IMDb: 6/10
  11. «Людина-павук 3: Ворог у тіні» (2007) IMDb: 6,2 / 10
  12. «Каратель» (2004) IMDb: 6,5 / 10
  13. «Люди Ікс: Початок. Росомаха »(2009) IMDB: 6,7 / 10
  14. «Люди Ікс: Остання битва» (2006) IMDb: 6,8 / 10
  15. «Нова Людина-павук: Висока напруга» (2014) IMDB: 6,8 / 10
  16. «Неймовірний Халк» (2008) IMDb: 6,9 / 10
  17. «Люди Ікс: Перший клас» (2011) IMDb: 7/10
  18. «Тор» (2011) IMDb: 7/10
  19. «Залізна людина 2» (2010) IMDb: 7,1 / 10
  20. «Нова Людина-павук» (2012) IMDb: 7,1 / 10
  21. «Тор 2: Царство темряви» (2013) IMDb: 7,1 / 10
Фільми про Людей Ікс - дуже різні. Картина 2009 року виявилася жертвою страйку сценаристів: коли почалися зйомки, завершеного сценарію як такого не було. У цю ж частину списку потрапив і півприквел-півперезагрузка «Люди Ікс: Перший клас». Режисер Меттью Вон і сценарист Джейн Голдман взялися за нього рівно за рік до того, як проект вийшов у прокат, і тому ефект ошуканих очікувань був гарантований. Творці «Першого класу» глибоко не копали, а що з ідей зберегли, то залишили лежати на поверхні. Як і в більшості фільмів про Людей Ікс, в ньому занадто багато мутантів, а суперлиходії Себастьян Шоу (Кевін Бейкон) в порівнянні з іншими антагоністами явно програє. Як ще можна було розчарувати фанатів? Наприклад, замінити надійного режисера Браяна Сінгера на активно поливаючого брудом Бретта Ретнера. Саме це і сталося з «Останньою битвою». Хоча Ретнер непогано вдалося передати приховані смисли, але хто ж його за це похвалить, раз вони приховані? При цьому сцени з розробкою ліків від мутації цілком переконливі, а бійка в будинку Джин Грей - одна з кращих сцен трилогії.
 
Кадр з фільму «Люди Ікс: Остання битва» 2006 року

«Говард-качка» - один з перших проектів студії Marvel. Початок, звичайно, так собі. Куряща антропоморфна качка Людині-павуку не товариш. А зйомками, між іншим, керував Джордж Лукас! Поєднання сімейного пригодницького фільму 80-х і дивацтва самого Говарда не йдуть картині на користь: вона досі служить прикладом того, як не треба знімати кіно.
 
Кадр з фільму «Говард-качка» 1986 року

Не зовсім зрозуміло, чим так привабливий Френк Кастл, він же Каратель, як персонаж. Ще один колишній коп, який продовжує стежити за громадським порядком: не людина, а загальне місце якесь. Але кіно про нього є, і не одне, це факт. Фільм 1989 дивитися не рекомендується, якщо, звичайно, ви не пишете дисертацію про ксенофобію по відношенню до японців в кінці 80-х років. Ремейк 2004 хоча б може похвалитися непоганим акторським складом. Томасу Джейну харизми вистачає, а от Траволта явно переграє. Бен Фостер і Вілл Петтон виглядають цілком на рівні. В іншому - туга. Сценарист і режисер Джонатан Хенслі хотів створити стилістику бойовиків 70-х років, а й ті, якщо чесно, виглядають краще. Фільм «Каратель: Територія війни» можна похвалити за досить-таки непогану режисуру, а в іншому він мало чим відрізняється від попередників.
 
Кадр з фільму «Каратель: Територія війни» 2008 року

Втративши зір адвокат Метт Мердок, він же Шибайголова, завжди був одним з кращих персонажів коміксів Marvel. Про режисера і сценариста фільму «Шибайголова» Марка Стівена Джонсона тоді, на початку 2000-х, мало хто чув, зате акторський склад був багатообіцяючим (Бен Аффлек, Дженніфер Гарнер, Майкл Кларк Дункан, Колін Фаррелл, Джо Пантоліано, Джон Фавро). Але сценарій виявився середнім, а сама дія було стилізовано під Френка Міллера, хоча і без особливого фанатизму. Спін-офф «Шибайголови», «Електра», явно обійшовся його творцям недорого. Суперздатності якось не дуже вражають (легким рухом руки татуювання із зображенням вовка перетворюється на вовка), а Дженніфер Гарнер, бути може, і талановита комічна актриса, але тут вона просто ніяка. А адже супергеройське кіно з бойовими мистецтвами могло б стати хітом ...
 
Кадр з фільму «Шибайголова» 2003 року

«Трійця» зіпсувала репутацію франшизи. Посудіть самі: яка користь від Дракули (Домінік Перселл), якщо сюжет з його участю мало чим відрізняється від інших вампірських фільмів? Правда, актори другого плану Паркер Поузі і Раян Рейнолдс все ж трохи рятують. У продовження потойбічної теми: на створення другого «Примарного вершника» пішло п'ять років. Сценарій жахливий, як і у першого фільму, але Марк Невелдайн і Браян Тейлор повернули цей невдячний матеріал в потрібне русло: вони додали дії драйву, а спецефектів - якості. Кейдж цього разу ожив, що теж не може не радувати.
 
Кадр з фільму «Блейд: Трійця» 2004 року

«Тор» став першим великим ризикованим проектом для компанії Marvel. Якби він з тріском провалився, як «Зелений Ліхтар» за коміксами DC, невідомо, як би взагалі розвивався кіновсесвіт. Фільм далеко не ідеальний, але багато чого в ньому дало початок новій франшизі. Кріс Хемсворт постав в образі харизматичного Тора, дивно схожого на образ з коміксів, а Том Хіддлстоун виявився еталонним Локі. У «Царстві темряви» присутнє все те, що так сподобалося глядачам в першому фільмі франшизи: Хемсворт, Хіддлстон і несподіваний гумор. В іншому прославившись своєю роботою на ТБ режисер Алан Тейлор нічого нового не додав, а гра Наталі Портман, Ідріса Ельби і Ентоні Хопкінса не врятувала слабкий сюжет. Лиходій Малек (Крістофер Екклстон) вийшов картонним, без жодного натяку на будь-які особистісні якості.
 
Кріс Хемсворт у фільмі «Тор 2: Царство темряви» 2013 року

«Залізна людина 2» виявився сполучною ланкою між першою частиною франшизи про Тоні Старка і «Месниками». Він може похвалитися двома вдалими образами лиходіїв (Міккі Рурк і Сем Рокуелл). Сценарій Джастіна Теру, однак, мутнуватий, а сюжетні лінії негативних героїв продумані не до кінця, і тому, незважаючи на гарну гру, особливої ​​небезпеки антагоністи не представляють. Кінцівка зім'яла, а пам'ятних сцен немає зовсім. Брюсу Беннеру пощастило ще менше. «Неймовірний Халк» куди менш цікавий у порівнянні з картиною Енга Лі. Враховуючи конфлікт між набираючою обертів студією, режисером Луї Летер'є і виконавцем головної ролі Едвардом Нортоном, важко було очікувати чогось іншого. І це при тому, що акторський склад «Неймовірного Халка» вельми вражав: Лів Тайлер, Тім Рот, Тім Блейк Нельсон і Вільям Херт.
 
Кадр з фільму «Залізна людина 2» 2010 року

Третя частина франшизи про Людину-павука Сема Реймі виявилася слабкішою попередніх. Так, паркеровскій емо-стиль - сумнівна знахідка, саундтрек не запам'ятовується, а лиходіїв могло бути і трохи менше. Особливо це стосується Венома (Тофер Грейс), якого включили за наполяганням студії. А ось Пісочна людина (Томас Хейден Черч) вийшов нітрохи не гірше Восьминога з другого фільму. Чого-чого, а пафосу йому вистачило. Перезавантаження франшизи про Людину-павука сталася всього п'ять років після виходу останнього фільму трилогії Сема Реймі. З Ендрю Гарфілда вийшов придатний Пітер Паркер, а з Емми Стоун - дуже приваблива Гвен Стейсі, а от сама історія залишає бажати кращого. Видно, що при звірячому монтажі фільм втратив багато крові, і тому деякі персонажі і сюжетні лінії просто зависли в повітрі. У «Високій напрузі» багато критики також звернули увагу на надлишок лиходіїв: одного, максимум двох, було більш ніж достатньо. Ложка меду - історія батьків Паркера. З неї міг би вийти цілий фільм, і непоганий, якщо як слід попрацювати над сценарієм.

 
Ендрю Гарфілд та Емма Стоун у фільмі «Нова Людина-павук: Висока напруга» 2014 року

«Фантастичну четвірку» Тіма Сторі зараз особливо ніхто не любить, як, втім, і в 2005 році, коли вона вийшла на екрани. Сюжету там просто немає: історія про те, як все починалося, повністю забила основну лінію. Та ще й візуальна складова виглядає дешево і недоладно. Йон Груффуд (містер Фантастик) і Джессіка Альба (Невидима Леді) за ступенем покерфейса можуть змагатися тільки з Крістен Стюарт, а ось Кріс Еванс і Майкл Чікліс витягають весь квартет. «Вторгнення Срібного серфера» вигідно відрізняє від першого фільму наявність самого серфера (Даг Джонс). Доктор Дум вийшов не так вдало, можливо, Джуліану МакМехону просто не підходить ця роль. Сценаристи Дон Пейн («Сімпсони» / Simpsons) і Марк Фрост («Твін Пікс» / Twin Peaks) додали у фільм енергії, і розмах самої дії вийшов куди більш значний, ніж у першій «Четвірці».
 
Кадр з фільму «Фантастична четвірка: Вторгнення Срібного серфера» 2007 року

#3. «Чотири» різного ступеня твердості отримали:
  1. «Халк» (2003) IMDb: 5,7 / 10
  2. «Блейд 2» (2002) IMDb: 6,7 / 10
  3. «Росомаха: Безсмертний» (2013) IMDb: 6,7 / 10
  4. «Перший месник» (2011) IMDb: 6,8 / 10
  5. «Блейд» (1998) IMDb: 7,1 / 10
  6. «Залізна людина 3» (2013) IMDb: 7,3 / 10
  7. «Людина-павук» (2002) IMDb: 7,3 / 10
  8. «Люди Ікс» (2000) IMDb: 7,4 / 10
  9. «Перший месник: Друга війна» (2014) IMDb: 7,8 / 10
  10. «Залізна людина» (2008) IMDb: 7,9 / 10
Режисер «Росомахи» Джеймс Менголд, який змінив на цій посаді Даррена Аронофскі, обіцяв глядачам щось неймовірне. У підсумковому продукті навряд чи можна помітити що-небудь від першого або від другого, але, в цілому, вийшло непогано. Х'ю Джекман, як звичайно, добре впорався з роллю, додавши своєму героєві трохи уразливості. А що робити, адже бути однаковим шість разів поспіль не дуже цікаво. Частково саме завдяки «Людям Ікс» комікси знову увійшли в моду, а режисер Браян Сінгер зміг внести в пригоди команди героїв-мутантів відсилання до наших сучасних забобонам і упередженням (хоча і в коміксах вони завжди були присутні). Так чи інакше, а фанатам догодили. Патрік Стюарт, Єн МакКеллен і Х'ю Джекман створили незабутні образи, які за 15 років з моменту релізу все ще не стемніють. Є, правда, й недоліки: видно, що до сценарію доклало руку чимало людей, а Сінгер поки не дуже впевнено працює з екшен-сценами.
 
Х'ю Джекман у фільмі «Росомаха: Безсмертний» 2013 року

Якщо «Люди Ікс» у 2000 році відкрили шлях до успіху, то «Блейд» 1998 допоміг на нього вступити. А сиквел, знятий Гільєрмо дель Торо, незважаючи на похибки в сценарії, відрізняється тим, що світ вампірів у ньому оригінальний і детально пророблений. Спецефекти, створені за допомогою комп'ютера, правда, виконані трохи недбало, але зате практичні ефекти зроблені цілком на рівні.
 
Кадр з фільму «Блейд» 1998 року

Сем Реймі спочатку здавався дивним кандидатом на пост режисера «Людини-павука», до того ж раніше він ніколи не працював з таким великим бюджетом. Але виявилося, що проект в надійних руках. Сему вдалося детально показати негероїчне життя Паркера: він відмінно впорався з передісторією Cпайді, яка нагадує підліткове кіно. Смерть дядька Бена дійсно сприймається як велика втрата для героя, що стала причиною відбулися з ним змін. У картині є яскраві, що запам'ятовуються моменти (наприклад, знаменитий поцілунок вниз головою), хоча сюжет здається трохи зім'ятим.
 
Кадр з фільму «Людина-павук» 2002 року

«Халк» Енга Лі спочатку викликав суперечливі відгуки, але час все розставив по місцях: вийшов цілком придатний бойовик з екзистенційними нотками, та ще й у стилістиці поп-арту. Правда, фільм не відрізняється сильною акторською грою, а кінцівка здається трохи недолугої.
 
Кадр з фільму «Халк» 2003 року

«Перший месник» Джо Джонстона виграє тим, що в ньому переконливо розповідається передісторія Стіва Роджерса. До числа плюсів картини можна віднести сильну гру таких акторів, як Стенлі Туччі, Томмі Лі Джонс і Хейлі Етвелл. Прикро, що друга половина фільму виглядає як нарізка кадрів, та й екшн в ній трохи розчаровує, хоча кінцівка і змушує пустити сльозу. У картині 2014 («Перший Месник: Друга війна») також можна похвалити гру акторів (Кріс Еванс, Скарлетт Йоханссон, Ентоні Макі, Роберт Редфорд), хвацько закручений сюжет, вміло поставлені сцени бійок. При цьому сам фільм злегка затягнутий, а головний лиходій якось не вражає.
 
Кріс Еванс у ролі Першого месника

«Залізна людина» 2008 року став початком мегафраншизи, а прибуток студії потік рікою. Сюжет, правда, крок за кроком повторює «Бетмена: Початок», але тим не менш цікавий. Тримається фільм, звичайно ж, на Роберті Дауні-мол. Тоні Старк викликає симпатію навіть тоді, коли поводиться як придурок. А третю частину відрізняють кращі у всій франшизі екшн-сцени і несподіваний поворот сюжету, що обурив фанатів. Хоча самий головний лиходій, знову ж таки, міг би бути і попереконливіше.
 
Кадр з фільму «Залізна людина» 2008 року

#4. І нарешті, на «п'ять» були оцінені наступні блокбастери:
  1. «Людина-павук 2» (2004) IMDb: 7,3 / 10
  2. «Люди Ікс 2» (2003) IMDb: 7,5 / 10
  3. «Месники: Ера Альтрона» (2015) IMDb: 7,9 / 10
  4. «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014) IMDb: 8,1 / 10
  5. «Вартові Галактики» (2014) IMDb: 8,1 / 10
  6. «Месники» (2012) IMDb: 8,2 / 10
Другий «Людина-павук» може похвалитися чи не найбільш зараз вдалим втіленням образу Паркера. Тут він протистоїть своєму колишньому менторові, Доктору Восьминогу (Альфред Моліна), в особі якого герой Тобі Магуайра отримав гідного супротивника. У цьому фільмі Реймі дав волю своїй уяві: саме йому належить ідея створення знаменитої сцени з щупальцями, за яку йому навіть можна пробачити «Оза» - не стільки великого, скільки жахливого.
 
Кадр з фільму «Людина-павук 2» 2004 року

Всупереч очікуванням, «Месники», фільм з найбільшим числом супергероїв, в якому зустрічаються персонажі аж чотирьох франшиз, виявився хітом прокату. Джоссу Відону вдалося зробити неможливе завдяки гумору, привабливим персонажам і вмінню дивувати, а вийшла недавно друга частина франшизи, «Ера Альтрона», яка займає зараз шосту сходинку в рейтингу найкасовіших фільмів всіх часів, поступаючись з інших блокбастерів студії Marvel тільки самим «Месникам».
 
Кадр з фільму «Месники» 2012 року

А «Вартові Галактики» своїм успіхом у прокаті зобов'язані, в першу чергу, тим, що це абсолютно нова історія в абсолютно новому всесвіті, з героями, які ще не встигли набриднути і набриднути, з незабутнім саундтреком і великою часткою іронії. Бойовик, розрахований на широку глядацьку аудиторію, чомусь близький до класичного космічного фільму «Зоряний шлях» або «П'ятий елемент». Так що це не тільки нові обличчя (у разі Ракети), але і новий жанр. «Вартових» не можна назвати cупергеройським кіно, та вони на це і не претендують, як і на будь-які філософські глибини.
 
Кадр з фільму «Вартові Галактики» 2014 року

«Люди Ікс 2» - приклад того, як сиквел може виявитися краще першого фільму. Один Нічний Змій (Алан Каммінг) чого вартий! Гримери проробили колосальну роботу. З Браяна Кокса вийшов чудовий лиходій, і крім того, ця картина зроблена з душею: в супергеройському кіно не так багато зворушливих сцен подібних тій, де Боббі (Шон Ешмор) визнається батькам, що він мутант.
 
Кадр з фільму «Люди Ікс 2» 2003 року

«Дні минулого майбутнього», що вийшли в прокат через три роки після не особливо вдалого «Першого класу», стали приємним сюрпризом. Франшиза була повністю реанімована завдяки Браяну Сінгеру: у нього вийшло змістовне супергеройське кіно під стать «Хранителів» Зака ​​Снайдера та «Бетмена». Додайте сюди перетин часових пластів, зустріч героїв з їх більш ранніми версіями, спроби змінити минуле заради кращого майбутнього, мотив долі і відсутність головного лиходія.
 
«Люди Ікс: Дні минулого майбутнього»

Нагадаємо, що 16 липня на екрани виповзе Людина-мураха, а в серпні нас чекає чергове пришестя Фантастичної четвірки.
 
Джерело: lostfilm.info
Переклад: kinobox.in.ua
#####