04
ГРУ
2017

Фільм «Форма води» міг бути чорно-білим?

Студія Fox Searchlight запропонувала режисерові збільшити бюджет, щоб знімати картину в кольорі.

Зворушлива історія любові німої дівчини і морського чудовиська була удостоєна головної премії Венеціанського кінофестивалю - «Золотого лева». Як виявилося, «Форма води» могла бути зовсім іншою.

 
Кадр з фільму «Форма води»

Художник-постановник фільму Пол Д. Остенберрі розповів, що Гільєрмо дель Торо спочатку бачив картину в чорно-білих тонах. «Коли фільм планувався чорно-білим, бюджет був 12 млн доларів, - каже Остенберрі. - Потім в Fox Searchlight сказали: "Слухайте, якщо знімете в кольорі, ми дамо вам 19,6 млн доларів"».

«Спочатку я нервував щодо чорно-білого кіно, - зізнається художник. - Колір - дуже потужний елемент, який дозволяє вам формувати настрій фільму. У підсумку коли глядачі кажуть про картину, вони часто згадують колір. Радий, що так склалося».

Відразу два недавніх блокбастера були випущені на домашньому відео в чорно-білих варіантах - «Шалений Макс: Дорога гніву» і «Лоґан: Росомаха». Але схоже, що «Форму води» дель Торо переробляти відповідно до споконвічного задуму не буде. Більш того, сам режисер не вважає, що рішення знімати в кольорі стало болючим. «Якщо зовсім чесно, то це була дуже мала жертва. Я не настільки був зацікавлений в цьому, але мені потрібно було виглядати адекватно: "О, Гільєрмо - такий милий дядько. Відмовився від ч / б "».

Українська прем'єра «Форми води» намічена на 18 січня 2018-го.

 
Джерело: ew.com
Переклад: kinobox.in.ua
 
#####