05
ЖОВ
2016

Рецензія на фільм «Дуелянт»

В останній вікенд вересня у кінотеатральний прокат України вийшла драматична стрічка «Дуелянт», продюсером якої виступив українець Олександр Роднянський
 
Кадр з фільму «Дуелянт»

«Фільм розповідає про професійного – як Ви вже зрозуміли із назви – дуелянта, який заробляє на життя поєдинками, в котрих стріляється замість інших людей. Щиро кажучи, сюжет виглядає недопрацьовано і просувається дуже повільно, проте, як не крути, симпатію в глядача викликає і в деяких моментах ловиш себе на тому, що стає цікаво спостерігати за подіями на екрані. Якогось захвату від історії відчути не вдається, бо, окрім посередньої головної лінії, всі інші виглядають недоречно. Помітно, що ці недоліки творці хотіли виправити флешбеками, проте із задачею вони не впорались не до кінця. До прикладу, були моменти, коли відразу не розумієш, що саме ти дивишся: черговий "спогад" чи основну частину. Це значно пошкодило якість стрічки. На додачу до сюжету з дірками – ще й мотивація дюжини персонажів була відсутня. Їхні дії були маразматичні та занадто клішовані, що відразу кидалося в очі глядачу.
 
Кадр з фільму «Дуелянт»

Проте, вагомим мінусом картини стала не потрібна кінцева лінія кохання, яку більшість глядачів наділила глузливим сміхом. Не важко здогадатись, що додана вона була для того, щоб привернути увагу жіночої аудиторії та збільшити глядацький інтерес, але ж це потрібно робити зовсім не так. Згладити сценарні та сюжетні недоліки спробували непоганою візуальною складовою та чудовим антуражем Санкт-Петербургу 19 століття. Загальна картинка, операторська робота, локації – виглядають переконливо та захопливо. До речі, це 3 російська стрічка знята IMAX-камерами, тому, на широкоформатному екрані все це виглядатиме насичено та красиво. 
 
Кадр з фільму «Дуелянт»

Стрічка "Дуелянт", насамперед, спрямована на те, щоб зібрати касу, тому у фінальному результаті ми отримуємо фільм посередньої якості без чіткої моралі та проблематики, із котрого не витягуєш для себе щось нове та особливе. Чи потрібно переглянути фільм "Дуелянт" - безперечно так, проте не очікуйте надто багато».

Богдан Закордонець спеціально для kinobox.in.ua
 
#####